Ako vybrať tortu na mieru

Ako si vyskladať tortu na mieru od Princess Cakes

1. Veľkosť torty  

V úplne prvom rade, si zadefinujete pre koľko ludí potrebujete tortu. Veľkosť torty sa vyberá podľa počtu porcií (každá porcia našej torty je cca 150g - 170g), na základe počtu porcií si vyberiete jednotlivý priemer torty.

 

U nás si môžete vybrať z týchto veľkostí:

Jednoposchodové  

 • 18 cm = 10 až 12 porcií
 • 20 cm = 14 až 16 porcií
 • 24 cm = 23 až 26 porcií
 • 26 cm = 30 až 33 porcií

Zvýšené torty (dve poschodia na sebe tvoriace jeden celok, tieto torty sú drahšie nakoľko sú tu použité medzipodložky a výstuže, tiež sú obtierané výhradne bielkovo-maslovým krémom, každé poschodie je prekrojené na 3 krát)

 • 15 cm x 2 = 10 až 12 porcií
 • 18 cm x 2 = 14 až 16 porcií
 • 20 cm x 2 = 20 až 24 porcií

 

Dvojposchodové  

 • 20 cm / 15 cm = 22 až 26 porcií
 • 24 cm / 18 cm = 30 až 35 porcií
 • 26 cm / 20 cm = 45 až 50 porcií

 

Trojposchodové  

Trojposchodové torty sa dohadujú vždy individuálne. Väčšinou sú to svadobné torty a každá nevesta má iné požiadavky. Svadobné porcie sú menšie ako klasické porcie (cca 100 -150g), preto sa predchádzajúce miery na ne nevzťahujú.

Veľkosť jednotlivých poschodí, Vám vždy prispôsobíme podľa počtu porcií.

 

Všetky dvojposchodové a trojposchodvé torty sú oddelené medzipodložkami a poriadne vystužené, k vôli ľahšiemu prevozu. Tiež sú vždy obtierané bielkovo-maslovým krémom, vďaka tomu sú torty pevné a neroztekajú sa. Vnútro torty tvorí náš mascarpone krém popísaný vyššie.

 

2. Príchuť torty  

Príchuť torty si môžete navoliť podľa odporúčaných príchutí (to sú najobľúbenejšie kombinácie, ktoré si u nás najčastejšie klienti vyberajú a nájdete ich v popise pri každom produkte "torty na mieru").

V konfigurátore si vyberáte aký si želáte korpus a aký krém, prípadne aké ovocie alebo doplnky si želáte v torte mať.

 

Pečieme tieto druhy:

 • KORPUS - vlašské orechy, mandľa, mak, čokoláda-brownie, vanilka, kakao
 • KRÉM - vanilka, biela čokoláda (Callebaut), tmavá čokoláda (Callebaut 54%), Slowtella (zdravá "nutella"), kokos (bio z Filipín), malina, lesná zmes, lemon curd s bázovým sirupom
 • OVOCIE - maliny, jahody, čučoriedky, lesné ovocie
 • DOPLNKY - opražené orechy (vlašské, lieskovce), Oreo, Lotus sušienky, omáčka - slaný karamel, ganache (biela, tmavá)

 


Ilustrácia svadobnej dvojposchodovej torty Princess Cakes 

3. Dizajn torty (výzdoba)  

(V konfigurátore si vyberáte aj zdobenie čokoládovými stekancami a či si prajete na torte kvety.)

 

Dizajn torty ako aj príležitosť na ktorú je torta určená napr. narodeniny, meniny, krst, 1.sv. prijímanie atď., nám následne opíšete v poznámke pri produkte. Môžete sem tiež pripojiť foto Vašej inšpirácie príp. tortičky z našej galérie na INSTAGRAME.

Môžete nám popísať konečný výzor torty. Či má byť torta na povrchu čisto biela alebo jemne zafarbená, či si prajete zdobenie krémom a pod. 

 

Základná výzdoba je v cene torty - 3ks makronky, do 150g ovocia príp. pár oreo alebo iných sušienok, posypanie lyofylizovaným ovocím (Brix), posyp perličkami

U nás v eshope v kategórií DOPLNKY si veľmi jednoducho doobjednáte k tortičke špeciálny plastový ZÁPICH NA MIERU alebo už predvyrobený zápich ako VŠETKO NAJLEPŠIE. 

Majte prosím na pamäti, tortu so špeciálnym plastovým zápichom na mieru si treba objednať minimálne 7 až 14 dní vopred (ideálne 14 dní). Informujte sa preto vždy u nás skôr ohľadom konkrétneho zápichu. 

V eshope si tiež objednáte SVIEČKY, SRDIEČKA a taktiež sú možné FONDÁNOVÉ DOPLNKY (mená alebo hotové sety).

 

Pre Vašich najmenších Vám tiež môžeme zabezpečiť plastové figúrky alebo hračky. Tu musíte ale tiež rátať s príplatkom o cenu hračky alebo postavičky, prípadne si prineste aj svoje hračky.

Možné je aj zabezpečenie zdobených medovníkov.

 

"Špeciálne výzdoby ako aj požiadavky na zabezpečenie napr. hračiek alebo medovníčkov nám vždy napíšte V DOSTATOČNOM PREDSTIHU či už do poznámky pri objednávke torty alebo na náš email info@princesscakes.sk naceňujú sa individuálne"

Torty na mieru objednávané "narýchlo" nebudú vybavené. Ak potrebujete "narýchlo" tortu vyberte si prosím z našej už predvolenej ponuky- TORTY PODĽA PONUKY, tu ale berte na vedomie že personalizácia nie je možná. 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie