Ako vybrať tortu na mieru

Ako si vyskladať tortu na mieru od Princess Cakes

1. Veľkosť torty  

V úplne prvom rade, si zadefinujete pre koľko ludí potrebujete tortu. Veľkosť torty sa vyberá podľa počtu porcií (každá porcia našej torty je cca 150g - 170g), na základe počtu porcií si vyberiete jednotlivý priemer torty.

 

U nás si môžete vybrať z týchto veľkostí:

Jednoposchodové  

 • 18 cm = 10 až 12 porcií
 • 20 cm = 14 až 16 porcií
 • 24 cm = 23 až 26 porcií
 • 26 cm = 30 až 33 porcií

Zvýšené torty (dve poschodia na sebe tvoriace jeden celok, tieto torty sú drahšie nakoľko sú tu použité medzipodložky a výstuže, tiež sú obtierané výhradne bielkovo-maslovým krémom, každé poschodie je prekrojené na 3 krát)

 • 15 cm x 2 = 10 až 12 porcií
 • 18 cm x 2 = 14 až 16 porcií
 • 20 cm x 2 = 20 až 24 porcií

 

Dvojposchodové  

 • 20 cm / 15 cm = 22 až 26 porcií
 • 24 cm / 18 cm = 30 až 35 porcií
 • 26 cm / 20 cm = 45 až 50 porcií

 

Trojposchodové  

Trojposchodové torty sa dohadujú vždy individuálne. Väčšinou sú to svadobné torty a každá nevesta má iné požiadavky. Svadobné porcie sú menšie ako klasické porcie (cca 100 -150g), preto sa predchádzajúce miery na ne nevzťahujú.

Veľkosť jednotlivých poschodí, Vám vždy prispôsobíme podľa počtu porcií.

 

Všetky dvojposchodové a trojposchodvé torty sú oddelené medzipodložkami a poriadne vystužené, k vôli ľahšiemu prevozu. Tiež sú vždy obtierané bielkovo-maslovým krémom, vďaka tomu sú torty pevné a neroztekajú sa. Vnútro torty tvorí náš mascarpone krém popísaný vyššie.

 

2. Príchuť torty  

Príchuť torty si môžete navoliť podľa odporúčaných príchutí (to sú najobľúbenejšie kombinácie, ktoré si u nás najčastejšie klienti vyberajú a nájdete ich v popise pri každom produkte "torty na mieru").

V konfigurátore si vyberáte aký si želáte korpus a aký krém, prípadne aké ovocie alebo doplnky si želáte v torte mať.

 

Pečieme tieto druhy:

 • KORPUS - vlašské orechy, mandľa, mak, čokoláda-brownie, vanilka, kakao
 • KRÉM - vanilka, biela čokoláda (Callebaut), tmavá čokoláda (Callebaut 54%), Slowtella (zdravá "nutella"), kokos (bio z Filipín), malina, lesná zmes, lemon curd s bázovým sirupom
 • OVOCIE - maliny, jahody, čučoriedky, lesné ovocie
 • DOPLNKY - opražené orechy (vlašské, lieskovce), Oreo, Lotus sušienky, omáčka - slaný karamel, ganache (biela, tmavá)

 


Ilustrácia svadobnej dvojposchodovej torty Princess Cakes 

3. Dizajn torty (výzdoba)  

(V konfigurátore si vyberáte aj zdobenie čokoládovými stekancami a či si prajete na torte kvety.)

 

Dizajn torty ako aj príležitosť na ktorú je torta určená napr. narodeniny, meniny, krst, 1.sv. prijímanie atď., nám následne opíšete v poznámke pri produkte. Môžete sem tiež pripojiť foto Vašej inšpirácie príp. tortičky z našej galérie na INSTAGRAME.

Môžete nám popísať konečný výzor torty. Či má byť torta na povrchu čisto biela alebo jemne zafarbená, či si prajete zdobenie krémom a pod. 

 

Základná výzdoba je v cene torty - 3ks makronky, do 150g ovocia príp. pár oreo alebo iných sušienok, posypanie lyofylizovaným ovocím (Brix), posyp perličkami

U nás v eshope v kategórií DOPLNKY si veľmi jednoducho doobjednáte k tortičke špeciálny plastový ZÁPICH NA MIERU alebo už predvyrobený zápich ako VŠETKO NAJLEPŠIE. 

Majte prosím na pamäti, tortu so špeciálnym plastovým zápichom na mieru si treba objednať minimálne 7 až 14 dní vopred (ideálne 14 dní). Informujte sa preto vždy u nás skôr ohľadom konkrétneho zápichu. 

V eshope si tiež objednáte SVIEČKY, SRDIEČKA a taktiež sú možné FONDÁNOVÉ DOPLNKY (mená alebo hotové sety).

 

Pre Vašich najmenších Vám tiež môžeme zabezpečiť plastové figúrky alebo hračky. Tu musíte ale tiež rátať s príplatkom o cenu hračky alebo postavičky, prípadne si prineste aj svoje hračky.

Možné je aj zabezpečenie zdobených medovníkov.

 

"Špeciálne výzdoby ako aj požiadavky na zabezpečenie napr. hračiek alebo medovníčkov nám vždy napíšte V DOSTATOČNOM PREDSTIHU či už do poznámky pri objednávke torty alebo na náš email info@princesscakes.sk naceňujú sa individuálne"

Torty na mieru objednávané "narýchlo" nebudú vybavené. Ak potrebujete "narýchlo" tortu vyberte si prosím z našej už predvolenej ponuky- TORTY PODĽA PONUKY, tu ale berte na vedomie že personalizácia nie je možná. 

Späť do obchodu